Ako zbohatnúť na predaji pneumatík

Autor: Ján Dulovič | 15.4.2016 o 17:02 | Karma článku: 2,65 | Prečítané:  569x

Ľudia stále vymýšľajú ako čo najviac zarobiť pri čo najmenšej námahe. Niektorých to doženie do takých krajností, že sú schopní zneužiť dôveru nič netušiacich jedincov, ktorí v domnienke ušetrenia pár eur prídu o všetky. 

Teda ako by sa dali takýto ľudia využiť?

Nastane obdobie, v ktorom musia motoristi sezónne prezúvať svoje tátoše. V tom čase niekto založí stránku s eshopom na predaj pneumatík a diskov. Stránka graficky pekná. Aj marketingovo dobre spracovaná. Samé akcie a súťaže v zmysle „nakúpte za toľko a toľko a máte prezutie grátis, poštovné grátis a pod.“  A samozrejme najlepšie ceny v republike.

Eshop zaregistruje na najznámejšom portáli pre porovnávanie cien a už len čaká na objednávky. A nemusí čakať dlho. Vzhľadom na vysoký sezónny dopyt po tovare sa objednávky začínajú hrnúť. Samozrejme všetko si poistí a platby vyberá predom prevodom na účet. Ako dôvod uvedie veľký počet objednávok dobierkou, ktoré si kupujúci nevyzdvihli.

Každý deň sú objednávky hromadne potvrdzované a následne sú rozposielané informácie o zaslaní tovaru a kontaktom na prepravnú firmu. Proklamovaný maximálny čas doručenia je dva dni.  A ľudia v spokojnosti čakajú. Až v druhý alebo tretí deň po akože vyexpedovaní nikomu nič nechodí. Ľudia sa začínajú informovať o stave ich zásielok.

Niektorí volajú na čísla uvedené v eshope, no tie sú vypnuté. Niektorí to skúšajú na číslach prepravnej spoločnosti, ktoré dostali v potvrdzujúcom maile a na prekvapenie zisťujú, že táto spoločnosť od spomínaného eshopu nikdy nedostala žiaden tovar k preprave.

A je to jasné. Pravdepodobne ide o podvod ako „sviňa“. Čísla do eshopu sú stále vypnuté a na poštu nik neodpovedá. Následne zmizne z internetu aj samotná stránka. Ostane len niekoľko tisíc ľudí, ktorí už odoslali svoje platby na účty týchto pravdepodobne podvodníkov. A ak si zoberieme, že priemerná výška objednávky (štyri pneumatiky) sa pohybovala na cca. 150 eurách a tu masu ľudí... Niekto sa pekne nabalil.

A samozrejme môžeme predpokladať, že konateľ spoločnosti bude nejaký „biely kôň“ alebo človek, ktorý bude tvrdiť, že o ničom netušil a niekto zneužil jeho obchodné údaje. A taktiež účty budú napísané na niekoho, kto možno ani nevie, že vlastní účet s niekoľkými sovkami tisíc eur, pretože ho viac zaujíma ako na ulici prežiť.

Každý sa bude snažiť zbaviť priamej alebo nepriamej zodpovednosti. A podvedení sa budú musieť, ako to býva zvykom spoľahnúť sami na seba. A pokým to polícia všetko príjme a začne vo veci konať, účty týchto „podnikateľov“ môžu byť už dávno prázdne. 

Viac info o kauze na stránke: www.pneumall.info

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal Gašpar podľa prezidenta Kisku vysvetliť.

EKONOMIKA

Nezamestnaní opravujú hrady za milióny, niektorí chodia do práce opití

Na projekte pracujú ľudia sedem mesiacov.

PRIMÁR

Chrípka prerástla do celoslovenskej epidémie

Počet chorých za uplynulé týždne vzrástol o tretinu, očkovaných je primálo.


Už ste čítali?