"Pes, ktorý breše, nehryzie", pán Daňo

Autor: Ján Dulovič | 1.7.2014 o 0:43 | (upravené 1.7.2014 o 1:54) Karma článku: 5,09 | Prečítané:  1414x

Myslím, že málokto z nás nezaregistroval určité aktivity jedného investigatívneho novinára, ktorými útočí na rôznych ľudí v rôznych sférach.  Snaha poukázať na nekalé praktiky a postupy hlavne ľudí v štátnej a verejnej správe sa cení, no otázkou ostáva, čo sa týmto sleduje? Je pán novinár naozaj tak vžitý do úlohy „Jánošíka“ a chce sa zastávať práv utláčaného „plebsu“ v tejto krajine so svojím pobytom vo Francúzku? 

Áno, poukazujte na tieto praktiky, no vynechajte z nich obyčajných ľudí a zamestnancov tejto sféry, ktorí sa snažia robiť si svoju prácu a hlavne plniť, v niektorých prípadoch absurdné nariadenia svojich nadriadených, ktorí zase tieto nariadenia dávajú na základe nariadení svojich nadriadených. Ako sa hovorí v zákone padajúceho, eufemisticky povedané, výkalu, všetko to zlé si zliznú tí dole. A majú tú smolu, že sú zamestnancami štátnej alebo verejnej správy, na ktorú tak radi útočíte. Títo ľudia sa viac-menej snažia prežiť a uživiť svoje rodiny. Týmto sa chce poukázať na jednu z posledných káuz, keď bol „neprávom predvedený policajnou hliadkou“, po spáchaní priestupku, odmietaní spolupráce, arogantnom správaní, provokovaní atď atď. Následne bol „mučený a ukrižovaný“ tými pandúrmi v zelenom, popri tom si so všetkého stačil spraviť videonahrávky, ktoré budú  po dôkladne premyslenom zostrihaní použité. Možno aj ako snaha o priamy dôkaz na prípadnom súde, po prípadnom trestnom oznámení a prípadnom vznesení obvinenia, kde ho ako jedinca, ktorému boli porušené svojvoľne vysvetlené ľudské práva, súd pošle kade ľahšie, pričom môže následne vzniknúť reportáž o prepojenosti súdov, polície a nevedno akých mafiánov, doložené o ďalšie mobilné videonahrávky. Áno, polícia má svoje muchy, a samozrejme v dnešnej dobe je záujem a názor spoločnosti  na ňu negatívny. Boli predchádzajúce kauzy málo zaujímavé, že sa púšťa do týchto sfér, v ktorých je dopyt zaručený a z ktorých vyjde ako martýr, nech je pravda akákoľvek. A čo ho po nejakých obyčajných ľuďoch, pracujúcich v tejto sfére, ako bolo spomínane, poväčšine snažiacich sa prežiť atď.  Ryba smrdí od hlavy, ako sa hovorí, nebolo by preto lepšie, ak je podozrenie na niečo nekalé, skôr útočiť tam? Lebo toto je len šprtanie sa v rybom "truse" Nevedno, ako často sa pán novinár pohybuje v slovenských končinách, ale ak náhodou bude chcieť poukázať aj na iné problémy, týkajúce sa napr. neprispôsobivých občanov, poväčšine „menšinových“ a náhodou, aj keď to je asi vylúčené, bude chcieť poukázať na problémy, ktoré vytvára ich sféra, nie je vylúčené, že vtedy bude popri práci v teréne potrebovať akú - takú policajnú ochranu, ktorá po predchádzajúcich útokoch možno nebude taká, aká má byť, čo bude možno ďalší námet na reportáž. 

Ďalšia zaujímavá vec je to, že na všetky tieto kauzy sa len poukáže, s nejakými irelevantnými dôkazmi, poväčšine tvorenými zostríhanými videonahrávkami. Prečo? Možno sa spíše nejaké oznámenie a ešte čosi a pomaly to hasne, lebo verejnosť začína strácať záujem. Nebolo by vhodné, keď už sú také možnosti, otvoriť naozaj nejaké svinstvo, ktoré by sa dotiahlo dokonca? Lebo takýmto strašením sa strašidla  nevystrašia, poznajú príslovie, že „pes ktorý breše, nehryzie“.   Či ,ako už bola raz položená otázka, čo sa tým všetkým sleduje? Má pán novinár nejaké iné pohnútky takto konať, nezabezpečuje si týmto spôsobom popularitu, nemá svoje vlastné mocenské ciele (neúspešná kandidatúra do europarlamentu), nezakrýva týmto niečo, v duchu ďalšieho hesla, kde „zlodej kričí, chyťte zlodeja“? V dnešnej dobe nie je ťažké vo vyhľádavači zadať meno a nájsť s ním všelijaké spojitosti s rôznymi subjektmi, poväčšine právnickými. Tu potom prichádzajú na myseľ ďalšie otázky. Stíha byť pán novinár popri vehementne sa tváriacemu venovaniu aktuálnym kauzám ešte aj konateľom, štatutárom, spoločníkom v rôznych s.r.o-čkách, keď je všeobecne známe, že dnešné s.r.o-čky sú v dosť početných prípadoch vytvárane na zveľaďovanie osobného majetku osôb v nich pôsobiacich prostredníctvom využívania rôznych optimalizácii na hrane zákonov, až do ich samotného krachu, alebo poukazovaním na neschopnosť súdov a iných štátnych orgánov len spochybniť prípadné konanie voči jeho osobe, ak by sa náhodou na niečo v týchto firmách prišlo a následne prevrátiť na zaujatosť a pod?  Ako bolo povedané, sú to len otvorené otázky, odpoveď sa možno dozvieme, možno nie, možno, že sa nájde iný investigatívny novinár, ktorý sa bude zaoberať touto témou a osobami s ňou spojenými a možno to bude aj skôr ako dôjde ku krvavej revolúcii, ktorú sľubuje jeden novinárov prívrženec so zrkadlovkami, pre zmenu žijúci v USA, tiež kreujúci svoju popularitu na „brechaní“.

Nechcel som tu na nikoho útočiť, len poukázať na vec z môjho momentálneho pohľadu, v určitom zmysle títo ľudia majú aj môj obdiv, no iba vtedy, ak svoje „brechanie“ otočia správnym smerom a nezostanú len pri ňom, ale skúsia sa aj zahryznúť....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?