Obyčajne sa každá Sieť raz roztrhne

Autor: Ján Dulovič | 24.7.2014 o 2:20 | Karma článku: 6,26 | Prečítané:  269x

Je toho už veľa, Igor s Radom je živná pôda médií posledných dní. Priznám sa, nezaujíma ma to veľmi a je mi aj v podstate jedno, či si aj toto niekto prečíta, či to cenzúra vycapí na titulku alebo odsunie na druhú koľaj.  Viac-menej to chcem adresovať konkrétnym ľudom. Mohol som to možno vybaviť aj telefonicky, no číslo mám zatiaľ len na Fica. A za ďalšie nikdy neviem, kam ma v nahrávanom rozhovore môže nasmerovať druhá strana.  Ale vtipov stačilo. 

Milý Rado, neviem čím si získal Igor tvoju dôveru, že si sa s ním otvorene bavil v telefóne. V podstate ani neviem, či to bolo zmanipulované,  ale, ak by to mala byť pravda, tvoju dôveru si mohol získať aj tým, že robí niečo podobné. A ty o tom vieš. Bohužiaľ, alebo vďakabohu, nie si taká líška, aby si si to zaznamenával. Taktiež predpokladám, že vieš, že v dnešnej dobe si telefonický hovor môže na moderný telefón nahrať hocikto, možno si aj vedel, že to Igor má, no neveril si, že to použije. Tak teraz to vieš a do budúcna si poučený. A to nielen pri Igorovi, ale aj ostatných. Hovorí sa, že každý človek má dve tváre a väčšinou poznáme len tú lepšiu, resp. tú, ktorá vyhovuje našej percepcii. A taktiež viem, že politika je špinavá hra a ak nemáš prostriedky, môžu Ťa okolnosti stiahnuť aj týmto smerom. Čo už, nie si prvý ani posledný. Pozri, kde to iní dotiahli. Asi budeš musieť byť v tomto smere dôraznejší. Ináč, ak mu súhlas dáš, použije to. Ak mu nedáš, bude to mať asi ten istý účinok, pošpinený si už tak alebo tak.

Igor, neviem, o čo Ti tu ide. Kvôli čomu mrháš  svoj čas a naše peniaze na toto divadlo? Prečo sa nevenuješ niečomu užitočnejšiemu? Prečo chceš teraz súhlas na zverejnenie nahrávky, keď si si ho nepýtal na zaznamenávanie rozhovoru?  Sám dobre vieš, že väčšina populácie niekedy urobí obchod bez „bloku“. Obyčajní ľudia (teraz tí naozaj obyčajní) sú aj radi, že ušetria nejaké peniaze v tejto ťažkej dobe.  A nik s tým nevychádza na verejnosť, aby mal akú takú možnosť aj ďalšieho výhodnejšieho nákupu. Bohužiaľ, je to tak. Je to odraz doby a obraz politiky za posledných 25 rokov. Jej súčasťou si aj Ty. A nechci povedať, že týmto to chceš zmeniť.  Nechci povedať, že si v živote nevyužil príležitosť kúpiť niečo bez bloku, hoci zmrzku, alebo,  že si policajtovi nenavrhol menšiu sumu, bez bloku, prípadne si nezaplatil nejakému majstrovi za nejakú opravu, bez bloku a podobne. Potom asi nie si obyčajný človek  a môžeš si dovoliť platiť niektoré prehnané slovenské ceny.  Fakt, takýmto poukazovaním to nezmeníš. Nakoniec to môže vyznieť ako keď zlodej kričí, chyťte zlodeja. Ak by ti skutočne šlo o poukázanie na protiprávne konanie, prípadne krivý charakter Rada, spravil by si to už dávno. A môžeš sa vykrúcať koľko chceš. Týmto si len poukázal na charakter svoj.  Teraz si predstavujem, ako sa tie veľké ryby, pardon, opice musia na tom všetkom rehotať.  Pokiaľ si sa náhodou aj Ty sám nestal jedným z prostriedkov ich manipulovania.  Ešte jedna poznámka v krátkosti. Vravíš, že rešpektuješ akýkoľvek, aj politický názor každého, a právo naň nechceš nikomu brať. Tak načo je dobre upozorňovať verejnosť, že v rozhovore sa Rado vyjadroval aj ku Kiskovi alebo Radičovej? No nechceš povedať ako. Takto sa robia intrigy a Ty si v tom asi, podľa toho čo predvádzaš, doma.

Asi by to stačilo v krátkosti, ospravedlňujem sa, že som vám tykal, no ste ľudia ako iní, neviem, či obyčajní, ale mali by ste tu byť pre nás obyčajných, doslova. A týmto divadlom, nedosiahnete zlepšenie nášho života. Ako by klasik povedal, „rožky lacnejšie nebudú.“

S pozdravom

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?