Pán premiér nie je Pán Boh

Autor: Ján Dulovič | 4.8.2014 o 0:26 | Karma článku: 5,49 | Prečítané:  318x

Novinár sa pýta baču.. mnohí poznáme jeden alebo viacero vtipov na túto tému. Niekedy je za menej múdreho novinár, niekedy bača. Teda skúsme. 

Niekde na strednom Slovensku sa v malebnej horskej dedinke pripravovali na slávnosť. Nedávno im vystavili novú cestu a obnovili školu  z príspevku vlády a EU. Starosta mal plné ruky práce, lebo na strihaní pások sa zúčastnia aj vrcholní politici, dokonca aj premiér. Taktiež miestny kňaz na tom nebol lepšie, aj jemu prisľúbili títo páni účasť na oslavách Pána.

O dedinku sa okrem týchto pánov začali zaujímať aj novinári. Jednou z nich bola aj Eva. Mladá, čerstvá. Chcela o tom všetkom napísať niečo neobvyklé. Čo nebude kópiou ostatných. Nejako sa dozvedela, že pod horou je salaš, kde dlhé roky žije bača. Tak inšpirovaná niekoľkými anekdotami a vtipmi na túto tému si povedala, že to skúsi v reáli.

Nejako sa tam hore svojou jedna dvojkou dostala. Bača bol pohostinný. Uvaril jej čaj,  po tom čo mu oznámila alergiu na mliečne výrobky a odmietla ponúkané. Sám ho zbieral. „Bača, a Vy viete čo sa dole v dedine chystá? Viete, že má prísť aj Fico?“  A bača sa rozhovoril. „Viete, ja si tu žijem už pomaly od nepamäti, ešte keď mi žila žena, chodili sme dole častejšie, teraz zídem len v nedeľu na omšu. Minule tu za mnou prišiel starosta, že vraj aby som sa budúcu nedeľu obliekol sviatočne a vzal si kravatu. Vraj prídu nejakí páni. Ja som kravatu nikdy nenosil, ani na svadbe som ju nemal. Do kostola chodím v tom, čo sa najlepšie cítim. Sviatočnú košeľu som mal naposledy na ženinom pohrebe, odvtedy visí v skrini, ani vyžehlená nie je.  Ale keď ma už ten starosta prišiel až sem popýtať, tak to nejako porovnám.“

„Bača, ale príde aj pán premiér, Vy ho nepoznáte?“ „ Moja zlatá, viete koľko ja som už zažil všakovakých pánov. Boli, sú aj budú. A žiadny pán, ako aj Vy spomínate, premiér, či ako sa volá, nie je väčší ako Pán Boh, kvôli Nemu ja chodím a pôjdem do kostola. A nech sú tam akýkoľvek  svoj páni, tú košeľu si zoberiem, nech sa na mňa starosta nehnevá. Ale kravatu, tú si na seba nedám.“

Eva sa usmiala. „Dajte bača, v aute mám cestovnú žehličku, prežehlím Vám tu košeľu.“ Nakoniec neodolala ani vôni čerstvého ovčieho. Na jej počudovanie žiadna negatívna reakcia nenastala. Tak jej bača ešte nabalil na cestu. Neskôr sem kvôli týmto dobrotám a zaujímavému bačovmu rozprávaniu  zavítala častejšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

SPIŠ KORZÁR

Pri Hrabušiciach horel balón, 12 cestujúcich stihlo ujsť

Teplovzdušný balón sa zachytil na elektrickom vedení.


Už ste čítali?