Hotovostné operácie na pobočke mojej banky. Nieee!

Autor: Ján Dulovič | 28.10.2014 o 23:42 | (upravené 28.10.2014 o 23:59) Karma článku: 3,72 | Prečítané:  327x

Väčšina mladších ľudí, ktorí neriešia podnikanie alebo nepracujú s hotovosťou, využíva bezhotovostné operácie cez internet banking. Dnes je doba taká, internetová. Čo sa nedá na nete, o tom ani neviete.  Tiež patrím medzi tých spomínaných. No stalo sa, že som potreboval narýchlo vybrať väčšiu hotovosť, ako mi dovoľuje tá mašina s gombíkmi. Nezostávalo nič iné, len navštíviť pobočku mojej banky a tam zistiť, či sa aj hotovostné operácie na priehradke dajú absolvovať tak bezproblémovo a rýchlo ako face – to - face pätnásť palcovému monitoru.

Tak vyjdem po schodíkoch, moderné dvere sa predo mnou otvoria aj bez vyslovenia Sezam. Za nimi za pultíkom pani v stredných rokoch. Nahodí nacvičený laxný úsmev a precedí Dobrý deň. Prechádzam cez ďalšie zázračné dvere, za ktorými je ďalší pultik a za ním už slečna v počiatočných rokoch dospelosti. Zjavne sa o seba a svoju uniformu starajúca. Tá už nahodila srdečnejší úsmev aj rôznorodejšou komunikačnou snahou, že nech sa páči, čo by ste potrebovali. „Nič zvláštne, len vybrať peniaze v hotovosti.“ „ Samozrejme, nech sa páči k tamtomu alebo tamtomu okienku.“ Vybral som si druhé tamto okienko, no zvolil som si zle. Za ním nik nesedel. Tak ma hneď predbehol za mnou prišlý pri prvom  tamtom okienku, za ktorým sa pracovalo. Ďalšia smola bola, že za mnou prišlý mal na pláne viac hotovostných operácií, ako som mal v pláne ja. Po 15 minútach odišiel k inému stanovisku potvrdiť nejaké dokumenty, ktoré od neho požadovali pri spomínanom tamtom okienku k dokončeniu operácii, zaradoval som sa. Predčasne.

Po príchode k tamtomu okienku mi bolo oznámené, že sa musí najprv dokončiť jeden zákazník, potom môžem ja. Myslel som si, že pokiaľ vybaví to potrebné u kolegyne vedľa, tak mňa stihne odbaviť. No bohužiaľ. Zaradil som sa nazad na staré, pätnásť minútové miesto a pozeral, ako si pani za tamtým okienkom robí svoju inú administratívu. Za druhým tamtým okienkom stále nik nebol, pritom mladá slečna už dlhšiu chvíľu stála za pultíkom pri vchode bez prichádzajúcich záujemcov o jej smerodajné informácie. Sem - tam si prekrížili cesty a aj pár viet ďalšie pracovníčky prechádzajúc sa so stanoviska na stanovisko. No žiadna nezaregistrovala absenciu potrebnej obsluhy pri tamtom druhom okienku, na ktoré sú smerovaní potenciálni záujemcovia o hotovostnú operáciu.

Tak konečne som sa dostal na rad.  Za ďalších 15 minút za mnou pribudlo pár podobných záujemcov o toto okienko. „Dobrý, koľko, áno, moment, tu sa podpíšte, prerátajte. Ospravedlňujem sa za čakanie, ale viete. Tak to je. Pravidlá treba dodržiavať.“  „V poriadku, chápem. Nič sa nedeje.“ Veď v tomto štáte každý dodržiava pravidlá, väčšinou tie, ktoré mu vyhovujú, už si myslím v duchu.

Ale to je jedno, som rád že mám čo som chcel. Resp. prevažnú časť toho. Teda hotovosť. Čas už teda nemám, tak utekám za ďalšími povinnosťami.  V šedej kôre som si ale urobil poznámku nezabudnúť navýšiť limit denného výberu z peňažnej mašiny.

Možno, že niekoho bude zaujímať o ktorej banke bola reč.  Nie som bonzák. Myslím, že podobný scenár by ma čakal asi v každej.  Z tejto, možno pre niekoho každodennej skúsenosti si odnášam, okrem témy na blog, ponaučenie: Viac Už Budem používať len ten spomínaný Internet banking.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

SPIŠ KORZÁR

Pri Hrabušiciach horel balón, 12 cestujúcich stihlo ujsť

Teplovzdušný balón sa zachytil na elektrickom vedení.


Už ste čítali?