Kým vám nebuchne zaprdená stolička, nič neurobíte

Autor: Ján Dulovič | 22.3.2016 o 19:32 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  113x

Čierny deň pre Európu. Áno, je potrebné ostro odsúdiť tieto zverstvá, ktoré na nevinných ľuďoch páchajú nejakí „kozotrtkači“. Práve preto sa zase bude európske predstavenstvo predbiehať v kondolenčných prejavoch 

a ostrých kritikách týchto radikálnych zoskupení. Bude sa predbiehať v názoroch a bezpečnostných analýzach pre Európu a jednotlivé krajiny. Budú predostierať rôzne návrhy riešení riešenia bezpečnostnej hrozby terorizmu, budú prijímať stále nefunkčné a staromódne bezpečnostné opatrenia a budú „bla bla bla bla“.

Ale dokedy? Po mesiaci, dvoch sa života zasa dostane do starých koľají. Zavládne stereotyp a bežní ľudia budú naďalej vystavení tomu, čomu sú vystavení stále. Bohužiaľ, stále je to bežný človek, ktorý si to všetko odnesie. A o je viac-menej isté, že časom si to odnesie zase.

A celý postup sa bude opakovať, zase načas zavládnu „prísne“ bezpečnostné opatrenia, zase budú média plné politikov so smútočnými a kritickými prejavmi. „Je potrebné tvrdo zakročiť proti terorizmu, nemôžeme tolerovať akékoľvek prejavy militantného extrémizmu“ a podobné „žvasty“.

Tí naši politici. Takto sa zviditeľňovať namiesto rázneho konania. Dokedy to takto má fungovať? Dokedy majú na uliciach európskych metropol umierať nevinní ľudia? Dokedy budú europolitici ale aj politici každej  krajiny Európskej únie takto hrať pred ľuďmi divadlo?

Celá bezpečnostná politika v celej Európe padá na úkor dôsledkov nejakej traumy určitej panej, ktorá v mylnom duchu humanizmu nezvláda radikálnym spôsobom riešiť reálnu hrozbu skrytú medzi ťažkými osudmi utečencov. To je jedna vec.

Ďalšou vecou je tá, že páni a panie vyvolené, ktorí a ktoré sedia na teplých stoličkách, kdesi nad bežnými problémami obyčajných obyvateľov Európy a jej jednotlivých štátov, stále riešia niečo, čo nie je pre Európu priorita. Stále stavajú do popredia svoje pohodlie a svoje záujmy, ako aj záujmy svojich mecenášov. Stále sa riešia nezmyselné nariadenia, smernice a iné veci, ktorými si krátia dlhé dni strávené za bránami europarlamentu alebo parlamentu danej krajiny.

Sem-tam sa niekde vyskytne nejaký teroristický útok, nastavia sa spomínané bezpečnostné opatrenia, ľudia budú spokojní, že sa niečo v tom smere rieši a zároveň sa týmto odpúta pozornosť verejnosti od vecí, od ktorých sa aj pozornosť odpútať chcela.

Až nakoniec možno tí teroristi dostanú alebo stratia rozum a zaútočia priamo tam. Priamo v pelechu týchto pseudohumanistov a pokryteckých zástancov ľudských práv a európskej stability a neviem čoho všetkého, čo akože robia pre ľudí.

Nedajbože, no môže sa stať, že príde deň, kedy do vzduchu vyletí europarlament alebo budovy moci v jednotlivých krajinách Európy. Až vtedy si potom títo páni uvedomia, že je potrebné konať. Vtedy, keď pocítia reálnu hrozbu na svojich zadkoch. Vtedy, keď zistia, že terorizmus pre nich nie sú len povinnosti zúčastniť sa smútočných obradov a predniesť pár slov na pamiatku obetiam, ktoré vôbec nepoznali a v podstate je im to v konečnom dôsledku jedno.

Vtedy možno skutočne zistia, čo je to bezpečnostná hrozba. Keď im pôjde o ich zadky. Vtedy možno v uliciach nastane poriadok a polícia a armáda sa začne riadne používať na účel, ktorému je určená.

Dovtedy stále budeme žiť v ilúzii, že sa pre nás, jednoduchých ľudí, robí niečo aj v tomto smere. Dovtedy budeme naďalej zbytočne umierať pri podobných útokoch. Útokoch ozbrojených skupín, za ktorých vznik paradoxne taktiež do veľkej miery zodpovedajú títo naši vyvolení, čo sa hrajú na europieskovisku s krajinami a ich obyvateľmi ako formičkami, z ktorých si pečú torty na pobavenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

SPIŠ KORZÁR

Pri Hrabušiciach horel balón, 12 cestujúcich stihlo ujsť

Teplovzdušný balón sa zachytil na elektrickom vedení.


Už ste čítali?