Ako zbohatnúť na predaji pneumatík

Autor: Ján Dulovič | 15.4.2016 o 17:02 | Karma článku: 2,65 | Prečítané:  583x

Ľudia stále vymýšľajú ako čo najviac zarobiť pri čo najmenšej námahe. Niektorých to doženie do takých krajností, že sú schopní zneužiť dôveru nič netušiacich jedincov, ktorí v domnienke ušetrenia pár eur prídu o všetky. 

Teda ako by sa dali takýto ľudia využiť?

Nastane obdobie, v ktorom musia motoristi sezónne prezúvať svoje tátoše. V tom čase niekto založí stránku s eshopom na predaj pneumatík a diskov. Stránka graficky pekná. Aj marketingovo dobre spracovaná. Samé akcie a súťaže v zmysle „nakúpte za toľko a toľko a máte prezutie grátis, poštovné grátis a pod.“  A samozrejme najlepšie ceny v republike.

Eshop zaregistruje na najznámejšom portáli pre porovnávanie cien a už len čaká na objednávky. A nemusí čakať dlho. Vzhľadom na vysoký sezónny dopyt po tovare sa objednávky začínajú hrnúť. Samozrejme všetko si poistí a platby vyberá predom prevodom na účet. Ako dôvod uvedie veľký počet objednávok dobierkou, ktoré si kupujúci nevyzdvihli.

Každý deň sú objednávky hromadne potvrdzované a následne sú rozposielané informácie o zaslaní tovaru a kontaktom na prepravnú firmu. Proklamovaný maximálny čas doručenia je dva dni.  A ľudia v spokojnosti čakajú. Až v druhý alebo tretí deň po akože vyexpedovaní nikomu nič nechodí. Ľudia sa začínajú informovať o stave ich zásielok.

Niektorí volajú na čísla uvedené v eshope, no tie sú vypnuté. Niektorí to skúšajú na číslach prepravnej spoločnosti, ktoré dostali v potvrdzujúcom maile a na prekvapenie zisťujú, že táto spoločnosť od spomínaného eshopu nikdy nedostala žiaden tovar k preprave.

A je to jasné. Pravdepodobne ide o podvod ako „sviňa“. Čísla do eshopu sú stále vypnuté a na poštu nik neodpovedá. Následne zmizne z internetu aj samotná stránka. Ostane len niekoľko tisíc ľudí, ktorí už odoslali svoje platby na účty týchto pravdepodobne podvodníkov. A ak si zoberieme, že priemerná výška objednávky (štyri pneumatiky) sa pohybovala na cca. 150 eurách a tu masu ľudí... Niekto sa pekne nabalil.

A samozrejme môžeme predpokladať, že konateľ spoločnosti bude nejaký „biely kôň“ alebo človek, ktorý bude tvrdiť, že o ničom netušil a niekto zneužil jeho obchodné údaje. A taktiež účty budú napísané na niekoho, kto možno ani nevie, že vlastní účet s niekoľkými sovkami tisíc eur, pretože ho viac zaujíma ako na ulici prežiť.

Každý sa bude snažiť zbaviť priamej alebo nepriamej zodpovednosti. A podvedení sa budú musieť, ako to býva zvykom spoľahnúť sami na seba. A pokým to polícia všetko príjme a začne vo veci konať, účty týchto „podnikateľov“ môžu byť už dávno prázdne. 

Viac info o kauze na stránke: www.pneumall.info

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?